Hämeenlinnan kaupunki pyytää tarjoustanne kotoutumiskoulutuksen hankinnasta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankittavan palvelun sisältö on esitetty tarjouspyynnön liitteenä olevassa palvelukuvauksessa, liite 1. Tarjouspyynnön kohteena on Työvoimapalveluiden järjestämisestä annetun lain (380/2023) mukainen työvoimakoulutus. Hankittavat palvelut ovat CPV-koodin 80400000-8 Aikuiskoulutuspalvelut ja muut koulutuspalvelut mukainen palvelu, josta on säädetty hankintalain (1397/2016) 107 §:ssä (Sosiaali- ja terveyspalveluiden sekä muiden erityisten palveluiden hankintoihin sovellettavat säännökset). Lain 25 §:n mukaan liitteen E 1-4 kohdassa tarkoitettujen sosiaali- ja terveyspalvelujen kansallinen kynnysarvo on 400 000 euroa ilman arvonlisäveroa. Tämän hankinnan ennakoitu arvo ylittää EU-kynnysarvon, minkä vuoksi hankintamenettelyyn sovelletaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016). Hankinnan kohteena oleva työvoimakoulutus on tarjottava ja toteutettava tarjouspyynnössä ja sen liitteissä määritellyllä ehdolla. Hankittava palvelu on jaettu osiin paikkakuntakohtaisesti (Forssa ja Hämeenlinna). Tarjoaja voi tarjota palvelua joko yhdellä tai useammalla paikkakunnalla. Tarjouskilpailussa kilpailutettavaan palveluun valitaan yksi (1) sopimuskumppani/ paikkakunta. Hankinnasta on julkaistu hankintailmoitus HILMA -järjestelmässä (www.hankintailmoitukset.fi)., Kotoutumiskoulutus Forssa Hämeenlinnan kaupunki pyytää tarjousta liitteenä olevan koulutuskuvauksen mukaisesta kotoutumiskoulutuksesta., Kotoutumiskoulutus Hämeenlinna Hämeenlinnan kaupunki pyytää tarjousta liitteenä olevan koulutuskuvauksen mukaisesta kotoutumiskoulutuksesta.,
Julkaistu
26.08.2026
Avoinna tarjouksille
26.08.2026
Määräaika
30.09.2026
Hämeenlinnan kaupunki, hiekoitussepeli talvikunnossapitoon 2026
Active
EU kausi-ilmoitus Joukkoliikennekohde 1 reitille: Parolan koulut / Parolannummi – Hämeenlinna – Turenki, linjat 5 ja 5A
Active
MARKKINAKARTOITUS: Varhaiskasvatuksen sijaispalvelut
Active
Tarjouspyyntö: Kiinteistöjen kunnossapito- ja korjauspalvelut
Active
TARJOUSPYYNTÖ: Kuorma-auto katujen kunnossapitoon 2026
Active
TARJOUSPYYNTÖ: Maankäytön suunnittelun ja infran asiantuntijapalveluiden puitesopimus
Active
© 2026 SIA «Vietne». Kaikki oikeudet pidätetään.